Kalendarium

21
MAR
21
MAR
23
MAR
kalendarz...

Termomodernizacja

Informacja MKiDN | Informacja CEA

Termomodernizacja budynku szkoły oraz zakup instrumentów i wyposażenia dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Rozwój infrastruktury kultury / Infrastruktura szkolnictwa artystycznego

czytaj więcej...

Historia

1 X 1946 roku w Opolu zainaugurowano działalność Miejskiej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego. Jednym z głównych orędowników utworzenia szkoły był Tadeusz Kwietniewski, pełniący wówczas obowiązki naczelnika Oddziału Szkolnego Zarządu Miejskiego. W ramach ośmioletniego cyklu nauczania przewidywano trzyletni kurs niższy i pięcioletni kurs średni...
czytaj więcej...

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach w PSM prosto do swojej skrzynki Email - zapisz się do naszego Newslettera.
Dodaj

Aktualności

2017-12-11 14:37

Tegoroczna akcja "Szlachetna Paczka" już zakończona

Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele, wszyscy darczyńcy prezentów wspierających akcję "Szlachetna Paczka",

w ostatni piątek zakończyliśmy w naszej szkole zbiórkę darów dla Pani Alicji. Po spakawaniu wszystkich prezentów okazało się, że zapełniły one aż 17 kartonów. W tym miejscu chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom oraz osobom, które pomagały w "logistyce" - WIELKI DZIĘKUJĘ!!! 
​Szczególne podziękowania chciałem złożyć następującym pracownikom naszej szkoły: paniom Dorocie Ku...



2017-12-06 15:15

Informacja dla uczestników Makroregionalnych Przesłuchań CEA


Aktualny Harmonogram Makroregionalnych Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej uczniów klas V i VI szkół muzycznych II stopnia - wiolonczela i kontrabas.



2017-12-06 10:55

Szlachetna paczka - włącz się do akcji Samorządu Uczniowskiego

Drodzy uczniownie, rodzice i nauczyciele,
zbliża się termin zakończenia akcji "Szlachetna Paczka". Zbiórka prezentów dla p. Alicji, kończy się w najbliższy piątek, 8 grudnia wieczorem.  Zebraliśmy już bardzo dużo rzeczy, za które serdecznie dziękujemy. Gdyby jednak ktoś chciał jeszcze dorzucić parę artykułów żywnościowych lub produktów chemicznych, to proszę się nie wahać - liczy każdy, nawet najdrobniejszy gest. 

Dziękujemy,

Organizatorzy - koordynatorzy :-)



2017-12-05 14:24

INFORMACJA DLA UCZESTNIKÓW MAKROREGIONALNYCH PRZESŁUCHAŃ CEA


Każda szkoła uczestnicząca w przesłuchaniach będzie miała do dyspozycji salę do przygotowania się do występu, natomiast sala kameralna będzie udostępniona do prób akustycznych w dniach 8 - 9 grudnia 2017 r. w godz. 7.30 – 8.50 oraz w trakcie przerw między przesłuchaniami.

Zgodnie z wytycznymi organu sprawującego nadzór pedagogiczny nad szkołami artystycznymi oraz zasadami wynikającymi z nadzoru pedagogicznego w przesłuchaniach uczestniczą obok JURY wyłącznie nauczyciele specjalności objętej przesłuchaniami oraz obserwatorzy z ramienia organu sprawującego nadzór pedagogiczny.

Dodatkowo skierowana jest prośba, aby prezentacje uczniów nie były fotografowane i nagrywane.

Prosimy o wcześniejszą i...



2017-12-05 12:06

Wyjazd do Opery we Wrocławiu


Informujemy, że zbiórka uczestników wyjazdu do Opery w dniu 6 grudnia 2017 roku zaplanowana jest na godz. 14:00 przy budynku Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Opolu. Ponadto prosimy o przyniesienie zgody na wyjazd (dotyczy osób, które nie dostarczyły zgody do Sekretariatu Szkoły).

 



Archiwum12345678910


KONTAKT

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Fryderyka Chopina w Opolu
ul. Strzelców Bytomskich 18
45-084 Opole
Telefon / Fax: 77 454 23 18
Telefon / Fax: 77 454 52 15
E-mail: sekretariat@psmopole.pl

FORMULARZ KONTAKTOWY




Wyślij wiadomość